Všeobecné obchodní podmínky

Provozovatel

PROSTOR-design, spol. s r.o.
Žernovická 257, 383 01 Prachatice
IČ 62502891, DIČ CZ62502891

Ceny

Všechny ceny v e-obchodě jsou uvedeny včetně DPH. Souhrn objednávky na webu neobsahuje cenu za dopravu. K ceně zboží vám připočítáme cenu za dopravu dle velikosti a váhy zásilky, a způsobu doručení (zdarma při osobním vyzvednutí na adrese firmy). Konečná cena bude uvedena v potvrzení vaší objednávky. Dále také podle individuální domluvy.

Objednání

Při objednávání musí zákazník uvést úplnou a platnou adresu, aktuální email a zvolit způsob dopravy a platby. Potvrzením a odesláním objednávky se zákazník zavazuje k odebrání zvoleného zboží a k uhrazení příslušné částky.

Způsob platby

Objednané zboží je možné zaplatit převodem, dobírkou nebo hotově při osobním odběru v sídle společnosti. Při volbě platby převodem bude zboží expedováno až po připsání požadované částky na náš účet (nezapomeňte uvést číslo objednávky jako variabilní symbol pro identifikaci platby). Platba po doručení zboží je dle individuální dohody. Platba musí být uhrazena do 30 dnů od vzniku objednávky, v opačném případě bude objednávka stornována. Jiný způsob platby je dle individuální dohody.

Vyřízení objednávky

Při standardním průběhu vyřízení objednávky probíhá komunikace mezi prodávajícím a kupujícím prostřednictvím e-mailů. Prodávající odesílá tyto zprávy:

  • automatické potvrzení o přijetí objednávky
  • v případě hrazení převodem – e-mail se zálohovou fakturou
    • po zaplacení – e-mail o odeslání zboží
  • v případě dobírky – e-mail o odeslání zboží
  • v případě osobního odběru – informace o objednávce připravené k vyzvednutí

Odeslání zboží

V převážné většině případů je zboží odesláno během 10 pracovních dnů po obdržení objednávky. Při platbě převodem začíná běžet expediční lhůta v okamžiku připsání částky na náš účet. Prodejce se zavazuje expedovat zboží v nejkratší možné době. Doba doručení je maximálně 7 dnů (obvykle 2-3 pracovní dny).

Forma zásilky

Zboží je odesláno zákazníkovi v neporušeném obalu, který je uzpůsoben charakteru zboží a zabraňuje jeho poškození. Součástí každé zásilky je faktura plnící funkci reklamačního a daňového dokladu.

Převzetí zboží

Zákazník je povinen zkontrolovat neporušenost obalu. Pokud převezme zjevně poškozenou zásilku, musí uplatňovat případnou reklamaci na přepravci.

Vrácení zboží

Na základě zákona č. 367/2000 Sb. má zákazník právo na odstoupení od kupní smlouvy bez udání důvodu do 14 dnů od převzetí zboží s výjimkou audionahrávek a multimediálních CD-ROM, u kterých byl porušen obal. Zboží nesmí vykazovat známky použití, nesmí být jakkoli poškozeno, musí být vráceno včetně všech dokumentů.

Zboží lze vrátit osobně nebo poslat řádně zabaleno doporučenou zásilkou. Zásilky zaslané dobírkou nebudou převzaty. Do doporučené zásilky vložte zboží, daňový doklad, informaci zda vracíte nebo reklamujete a číslo účtu, na který máme poslat částku za vrácené zboží.

Zboží odeslané nejpozději 14. den ode dne převzetí na adresu prodávajícího bude překontrolováno a následně bude vyplacena částka na číslo bankovního účtu uvedené zákazníkem v reklamační zásilce.

Záruka a reklamace

Záruka na zboží zakoupené v internetovém obchodě se řídí platnými zákony. Standardní záruční doba pro odběratele s IČO je 12 měsíců, pro všechny ostatní dle zákona je 24 měsíců, záruka se vztahuje na všechny vady omezující možnost řádného použití zboží. Záruka se ale nevztahuje na opotřebování běžným užíváním.

Reklamace se oznamuje některým z následujících způsobů:

  • e-mailem na adresu: info@prostor-design.cz
  • doporučeným dopisem na adresu: PROSTOR-design.cz, Žernovická 257, 38301 Prachatice

Ochrana osobních údajů

Veškeré Vaše osobní údaje pokládáme za důvěrné a zavazujeme se neposkytnout je žádné třetí osobě v souladu se zákonem 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů.

Kontakt:

Vaše dotazy rádi zodpovíme emailem nebo telefonicky.