Práškové lakování

Práškové lakování je proces, který dlouhodobě chrání vodivé materiály, jako je ocel a hliník, před korozí a opotřebením. Práškové nátěrové hmoty používané v tomto procesu se obvykle skládají z granulovaných částic epoxidové nebo polyesterové pryskyřice o velikosti částic 1 až 100 µm. Tyto prášky se pak nanášejí na předem připravené díly při teplotách až 250…

P1072182

Na rozdíl od tradičního mokrého lakování je práškové lakování rychlejší, úspornější, odolnější a šetrnější k životnímu prostředí. Ve společnosti Prostor Design používáme k tomuto účelu dvě lakovací pracoviště, která jsou vybavena práškovými lakovacími systémy od společnosti DATEL a lakovací elektronikou od společnosti WAGNER. Naše dílna nám také umožňuje používat nátěrový materiál bez odpadu, což dále snižuje provozní náklady.

Jak dlouho vydrží práškový lak?

Práškové nátěry jsou velmi trvanlivé a odolné vůči povětrnostním vlivům. Nátěrové hmoty se plně vytvrzují až po několika letech, a proto je možné je po ošetření děrovat nebo dále zpracovávat, aniž by se barva odlupovala (je samozřejmě třeba počítat s tím, že zpracování vždycky naruší povrch a může hrozit vznik koroze pod lakem). Kromě toho je tento typ povlaku obzvláště odolný proti nárazu a mechanicky pružný.  

Kdy je nejlepší použít práškové nátěry?

Díky své odolnosti je práškové lakování oblíbené zejména u strojních součástí a součástí vozidel. Protože je však práškové lakování rychlé a ekonomické, používá se dnes pro nejrůznější účely. Okna, dveře, nářadí a předměty denní potřeby všeho druhu jsou opatřeny práškovou barvou, která je chrání před opotřebením a povětrnostními vlivy.

Využití práškového lakování

Práškové lakování má dnes tisíce různých aplikací, protože práškově lze lakovat všechny vodivé a nyní i mnohé nevodivé materiály. Nejvhodnějšími povrchy pro práškové lakování jsou však stále ocel a hliník. Zvláště časté je využití pro:

  • Stroje a součásti vozidel
  • Nábytek (kovové součásti)
  • Automotiv
  • Konstrukce dveří a oken
  • Konstrukce fasády
  • Domácí spotřebiče
  • Zdravotnické vybavení

Pokud vás zajímá, jak vám můžeme pomoci s vaším projektem, neváhejte nás kontaktovat!

Máte otázky? Potřebujete poradit?

Ozvěte se nám, jsme tu pro Vás.

Zavoláme vám a nic nemusíte řešit.

Využijte možnosti, že Vám zavoláme.