Robotické svařování

Robotické svařování je automatizovaný svařovací proces, při kterém svařování provádějí stroje, ale proces stále kontrolují a sledují svářeči. Roboty dokáží rychle a konzistentně vytvářet přesné a kvalitní svary, což je výhodné zejména pro opakované svařovací operace.

P1039172

Společnost Prostor Design poskytuje robotické svařování zákazníkům napříč všemi průmyslovými odvětvími od roku 2020.  

Hliník, nerezová ocel a ocelové plechy patří k dalším materiálům, které jsou nejvhodnější pro robotické svařování, stejně jako další svařovací procesy. Náš svařovací robot je vybaven nejnovější technologií MoTion Weld pro svařování a pájení velmi tenkých plechů metodami MIG/MAG a TIG/WIG.

Naše technologie: CLOOS Compact Cell CC-6.1

Náš svařovací robot je plně kompaktní robotické pracoviště od společnosti CLOOS (kompaktní buňka QIROX QR-CC-6.1) s automatickou výměnou stolu pro maximální bezpečnost obsluhy při zajištění nejvyšší možné produktivity práce. Takto robot a jeho obsluha spolupracují. To umožňuje maximální efektivitu práce robota i jeho obsluhy.

Zatímco robot svařuje, obsluha na překrývající straně podává další díly do přípravku ke svařování. Poté se stůl vymění a proces se opakuje.

Proces MoTion Weld (MoTion Vari Weld a MoTion Control Weld)

Náš svařovací robot využívá procesy MoTion Vari Weld a MoTion Control Weld od společnosti CLOOS. Díky těmto inovativním technologiím můžeme nyní výrazně zlepšit obvyklé výsledky svařovacího procesu TIG, zejména při svařování tenkých a velmi tenkých plechů. Kromě toho nám umožňují svařovat díly s variabilními mezerami, aniž by byla ohrožena kvalita svařování.

Robotické svařování – výhody

  • Velmi rychlé – efektivní svařování
  • Naprosto stejná kvalita všech dílů
  • Výroba bezchybných dílů
  • Vhodné i pro malosériovou výrobu
  • Svařování MIG/MAG a TIG/WIG na jednom pracovišti
  • Materiály – hliník, nerezová ocel, ocel

Kdy má robotické svařování smysl?

Robotické svařování se vyplatí vždy, když je třeba opakovaně provádět stejné svařovací procesy. Vzhledem k tomu, že programování stroje vyžaduje poměrně málo úsilí, vyplatí se jej používat i pro malé série.

Pokud máte jakékoliv dotazy, neváhejte nás kontaktovat!

Máte otázky? Potřebujete poradit?

Ozvěte se nám, jsme tu pro Vás.

Zavoláme vám a nic nemusíte řešit.

Využijte možnosti, že Vám zavoláme.