Poznejte nás

Prostor-design představuje spojení kvalitní řemeslné práce s nejmodernější technologií.

P1071992

Jsme PROSTOR-design

PROSTOR-design s.r.o. nabízí komplexní služby v oblasti CNC zpracování plechu. Naše vlastní prášková lakovna se kvalitou i cenou vyrovná nabídce specializované práškové lakovny. Kromě služeb spojených se zpracováním plechu se věnujeme také elektroinstalaci a montáži kompletního produktu, abychom byli schopni pokrýt standardní škálu požadavků zákazníků.

Nabízíme kompletní vývoj strojů a zařízení, na který navazuje konstrukce výrobků z plechu a CNC výroba. V našem portfoliu je i reengineering současných produktů. Výrobky z plechu, jako např. rozvaděč, elektrorozvaděč, IT skříň, skříň rack, průmyslová skříň nebo jiné plechové skříně jsou naší hlavní výrobní náplní CNC zpracování plechů.

Vývoj strojů a zařízení, konstrukce plechových dílů a reengineering je nadstandardní službou, o kterou zahraniční firmy projevují stále větší zájem. Naší největší výhodou je, že vlastní vývoj a konstrukce se maximálně přizpůsobí našim technologickým možnostem, a proto vždy dodržíme nejen kvalitu, ale také velmi dobrou cenu.

V provozu CNC zpracování plechu nabízíme kapacity vysekávání plechů,  děrování plechů a ohraňování plechu na strojích firmy TRUMPF, ohýbání plechu provádí ohraňovací lis opět od firmy TRUMPF. Svařování plechů metodou MIG / MAG a WIG / TIG dle ČSN EN 287-1 je u nás standardem, stejně jako bodové svařování plechu i odporové svařování . Mezioperační technologie nabízíme navařování svorníků, šroubů a matic, lisování šroubů a matic do plechu, nýtování, závitování apod..

Prášková lakovna je vybavena zařízením firmy WAGNER, která zaručuje vysoký požadavek na kvalitu povrchu. V předúpravě používáme přípravek od firmy Henkel, který výrobek kvalitně odmastí, ale zároveň povrch výrobku chrání proti korozi – fosfátování.

Výroba kabelových svazků, osazování a prodrátování rozvaděčů a montáž výrazně doplňuje naši nabídku na trhu. Díky těmto pracovištím odchází od nás výrobky kompletně smontované, osazené případně zabalené dle požadavku zákazníka, který toto zboží od nás expeduje přímo koncovému spotřebiteli.

Jsme moderní společnost evropské úrovně a naším cílem je nalézt řešení pro Váš osobní i firemní úspěch.

Objevte naše technologie

V PROSTOR-design klademe důraz na využití nejmodernějších technologií, které zajišťují maximální možnou kvalitu výsledného produktu.

P1071781
Prozkoumat technologie

Nakupujte v našem e-shopu

Některé standardizované produkty můžete objednat i přes náš e-shop.

P1071763
Přejít do e-shopu

PROSTOR-design v čase

 • 2021

  Automatická lakovací linka

  V září 2021 jsme spustili plně automatickou lakovací linku, včetně chemické předúpravy, s aplikační technikou HDLV od firmy NORDSON.

 • 2021

  Navýšení výrobní plochy
  o dalších 1 200 m2

  V červnu 2021 byla dokončena rekonstrukce dalších dvou hal, které jsme dříve pronajímali, a nyní z nich vznikly zcela nové - moderní výrobní prostory, včetně nového zázemí pro zaměstnance a vedení provozu. Tímto jsme zvětšili celkovou výrobní plochu na úžasných 2500 m2.

 • 2020

  Svařovací robot CLOOS

  V prosinci 2020 jsme si nadělili pod Vánoční stromeček nejmodernější svařovací robot, včetně zcela nových technologií pro svařování hliníku. Toto pracoviště nám umožňuje podstatně navýšit kapacity a kvalitu svařování, včetně náročného svařování hliníku.

 • 2019

  Historicky nejvyšší obrat společnosti a laserové řezání plechu

  V tomto roce naše společnost překročila obrat společnosti magickou hranici sto mil. CZK. V dubnu 2019 jsme instalovali, pro nás novou technologii, laserové řezání plechu s kombinací vysekávání, tedy stroj od firmy TRUMPF s označením TRUMPF TC 6000L. Tento stroj nám umožňuje nabídnout kompletní portfolio technologií v našem oboru.

 • 2016

  100 % navýšení výrobních kapacit

  Instalovali jsme další děrovací stroj TRUMPF TP 3000 a zároveň další ohýbací stroj TB 5085. Tímto jsme zdvojnásobili výrobní kapacitu, zároveň dosáhli největšího počtu zaměstnanců v historii firmy.

 • 2015

  Drátování rozvaděčů

  Získali jsme několikaletý kontrakt na kompletní drátování průmyslových rozvaděčů pro rakouskou společnost. Vybudovali jsme nové pracoviště, kde pracuje celkem 15 odborných pracovníků.

 • 2009-2012

  Celosvětová ekonomická krize

  Po dynamickém rozvoji firmy přišel rychlý a strmý pád. Byly to těžké doby, nejen pro naši společnost, ale pro společnost v rámci celého světa.

 • 2008

  Nákup výrobního areálu
  Nákup děrovacího stroje

  Pro naši společnost veliký a zlomový okamžik, dohodli jsme se s dosavadním majitelem o odprodeji celého areálu do našeho výhradního vlastnictví. Na jaře jsme instalovali pro nás důležitou technologii – stroj pro děrování plechu, což jsme do této doby kooperovali a nakupovali u jiných společností. Stali jsme se zcela nezávislými dodavateli plechových dílů.

 • 2007

  Práškové lakování

  Další technologií, obtížnou kooperovat, bylo práškové lakování. Nespolehlivost, nekvalita a neochota spolupracovat nás donutila k pořízení vlastní práškové lakovny, včetně předúpravy. Později se tento krok ukázal jako zcela zásadní pro další fungování firmy.

 • 2006

  Nákup ohraňovacího lisu

  Dosavadní vývoj společnosti nás donutil k zakoupení první CNC technologie v historii firmy, a sice CNC ohýbání plechů. Kooperace do této chvíle narůstali natolik, že jsme se rozhodli rozšířit dosavadní technologie o ohyb. Obrovský krok pro plné osamostatnění se od závislosti na dodavatelích.

 • 2004

  Výroba plechových dílů

  V tomto roce společnost, díky vstupu nového společníka, zcela změnila podnikatelský záměr, tedy výroba plechových dílů.

 • 1994

  Vznik společnosti

  Společnost PROSTOR-design s.r.o. vznikla 24.11.1994 s podnikatelským záměrem prodeje kancelářského nábytku, včetně kompletního vybavení kanceláří na míru. Nabízela také, jako jedna z mála v té době, úplný grafický návrh kanceláří.

Tým Prostor-design

Naše firma jsou především schopní lidé, kteří dělají svou práci poctivě a s důrazem na kvalitu. Seznamte se s některými z nich.

 • Portrét Pavel Gelnar

  Pavel Gelnar

  CEO

 • technic_ikona

  Asistentka jednatele

  Asistentka jednatele společnosti

 • Portrét Hana Vorlíčková

  Hana Vorlíčková

  Vedoucí administrativy

 • P1072378

  Martin Zelenka

  Vedoucí obchodu

 • Portrét David Matějka

  David Matějka

  Vedoucí výroby

 • trnkova

  Ivana Trnková

  Technická podpora

Naši partneři:

Spolupracujeme se světovými firmami i lokálními podniky.

PRINCIP FUNGOVÁNÍ TEPLOVZDUŠNÉHO KOLEKTORU

Náš teplovzdušný solární panel funguje na jednoduchém principu přeměny energie. 

solar3_raleway font

Pojďme se pustit do něčeho nového

Ozvěte se nám a začněme tvořit Váš nový projekt...

Kontaktní formulář

Máte zájem o naše služby? Napište nám a zbytek nechte na nás...

Vaše jméno: *
Váš email: *
Váš telefon:
Vaše zpráva:

Položky označené * jsou povinné.

Odesláním souhlasíte s ochranou osobních údajů.

Robot