Laserové řezání plechu

Laserové řezání je řezací technika, která umožňuje přesné řezání kovů a jiných materiálů na míru. Požadované tvary jsou od plechu odděleny bezkontaktně s rozměrovou přesností 0,1 mm. Díky naší pokročilé laserové technologii můžeme ekonomicky a rychle vyrábět plechové prvky podle libovolného návrhu, a to i v malých množstvích.

1 náhledová laser

Naše technologie od společnosti TRUMPF

Naše přesné plechové díly vyrábíme na vysoce kvalitních CNC strojích TRUMPF (TruMatic 6000, TruPunch CNC). Díky kombinaci standardního děrování plechů a řezání laserem nabízejí tyto stroje téměř neomezené možnosti CNC zpracování plechů.

Ve společnosti Prostor Design používáme k přesnému řezání plechů kombinaci technologií CNC (řezání plechů laserem, děrování a vrtání). Kromě toho nabízíme souběžné tváření plechu, řezání závitů, ražení a lisování výztužných drážek a větracích žeber. Kromě toho zaručujeme pečlivé CNC zpracování i velmi tenkých plechů, kdy jsou požadavky na kvalitu nejvyšší.

TruMatic 6000 je univerzální stroj s pokročilou laserovou a děrovací technologií, který dokáže efektivně zpracovávat velmi tenké, ale i silné plechy o maximální tloušťce 4,00 mm. Vysoký výkon děrovací hlavy a CO2 laseru zde umožňuje obzvláště vysokou produktivitu

Naše vysoce kvalitní koncepce, kdy výroba probíhá pouze v několika krocích, zajišťuje také vysokou energetickou účinnost, čímž se snižují výrobní náklady i dopad na životní prostředí.

Proč řezání laserem?

Na rozdíl od jiných procesů se CNC laserové řezání vyznačuje především svou flexibilitou a efektivitou. Zde nabízí:

  • Efektivní využití materiálu, protože mezi jednotlivými prvky v plechu je velmi málo místa.
  • Lze použít téměř na všechny materiály a tenké i silnější plechy.
  • Úsporná výroba i při velmi malých sériích
  • Možnost provádět současně další pracovní kroky, např. děrování, vrtání nebo ohýbání.

Rádi vás podpoříme při realizaci vašeho projektu. Pokud se chcete dozvědět více o laserovém řezání a našich dalších CNC službách, neváhejte nás kontaktovat!

Máte otázky? Potřebujete poradit?

Ozvěte se nám, jsme tu pro Vás.

Zavoláme vám a nic nemusíte řešit.

Využijte možnosti, že Vám zavoláme.