Bodové svařování

Bodové svařování neboli bodové odporové svařování je druh odporového svařování, který je vhodný zejména pro přesné práce při svařování plechů různých rozměrů a složení. Proto se často používá k pevnému spojení menších plechových dílů s většími prvky, včetně těch, které jsou vyrobeny z jiných materiálů.

1 NÁHLEDOVÁ BODOVKA P1071543

Co je odporové svařování?

Při odporovém svařování se dva elektricky vodivé materiály přímo elektricky zahřívají a svařují. Potřebné teplo vzniká díky elektrickému odporu v dílech, kterými prochází proud. Materiál se obvykle zahřívá až do bodu tavení, dokud se obě části nespojí v tekutém stavu. U některých materiálů je však možné i spojení v pevné fázi. To znamená, že není nutný přídavný materiál jako u jiných metod svařování.

Bodové svařování je odporové tlakové svařování, kterým lze přesně svařovat různé kovy a jejich kombinace. Zde se díly zahřívají elektrodami pouze v místě jejich styku během krátké doby, aby se teplo soustředilo na co nejmenší plochu. Při tomto procesu jsou díly k sobě přitlačeny pod vysokým tlakem, aby vznikl pevný spoj. Tento proces se používá především pro svařování matic, v automobilovém průmyslu a v elektrotechnickém průmyslu, např. při výrobě kondenzátorů, jističů nebo spojů cívek.

Výhody bodového odporového svařování

Bodové odporové svařování má oproti ostatním metodám několik výhod, proto je užitečné zejména při zpracování tenkých plechů.

  • Lze jej použít k přesnému spojování různých materiálů různých tlouštěk.
  • Bodové svařování je obzvláště energeticky úsporné, protože se selektivně zahřívá pouze místo spoje.
  • Díly se nepoškozují nadměrným zahříváním, což je důležité zejména u malých součástí.
  • Nevyžaduje přídavný materiál, a proto je obzvláště užitečný u menších dílů a projektů
  • Bodové svařování lze obzvláště dobře automatizovat

Pomocí procesu bodového odporového svařování pro Vás můžeme přesně svařit různé plechové díly. Bez problémů zpracujeme i filigránské plechové díly pro různé aplikace.

Pokud vás zajímá, jak vám můžeme pomoci s vaším projektem, neváhejte nás kontaktovat!

Máte otázky? Potřebujete poradit?

Ozvěte se nám, jsme tu pro Vás.

Zavoláme vám a nic nemusíte řešit.

Využijte možnosti, že Vám zavoláme.