CNC ohraňování a ohýbání plechu

Naše služby zahrnují ohraňování – ohýbání plechů včetně tvarových a speciálních ohybů pro zpevnění plechových dílů (včetně velmi tenkých plechů).

P1039165

Stroje CNC (Computer Numeric Control) umožňují rychlou a plně automatizovanou výrobu různých plechových dílů, sestav a předpřipravených výrobků, a proto mají klíčovou funkci při zpracování plechu. Dokážou rychle a přesně ohýbat, ohraňovat a skládat plech a realizovat tak jinak složité projekty s nízkými náklady. To umožňuje výrobcům realizovat jednoduché i složité koncepty výrobků a rychle vyrábět ve velkém.

Naše technologie ohýbání

CNC ohýbačky se třemi osami (Y, Z, R – CNC a Z1 Z2 – ruční) jsou relativně malé, ale přesto je lze použít pro různé funkce. Důležité je, že díky řízení CNC nám automatizovaná výroba umožňuje vyrábět díly ve velkých množstvích přesně a hospodárně. 

Ve společnosti Prostor Design používáme ohýbačku Trumpf TruBend 3066, která pro nás provádí ohýbání a ohraňování plechů. S lisovací silou 660 KN si bez problémů poradí s plechy různých tlouštěk (včetně silnějších plechů). 

Jaké plechy lze ohýbat?

Plechové materiály umožňují kromě relativně jednoduchého obrábění také výrobu složitých konstrukcí výrobků. Zde však samozřejmě záleží na konkrétním materiálu a tloušťce plechu. Silnější plechy se hůře ohýbají a tvrdší plechy je třeba ohýbat ve větším poloměru než měkčí, aby nedošlo k jejich prasknutí. Ve společnosti PROSTOR-design pracujeme především s hliníkovými, ocelovými a nerezovými plechy, ale lze zpracovávat i měděné a mosazné plechy.

Pokud vás zajímá, jak vám můžeme pomoci s vaším projektem, neváhejte nás kontaktovat!

Máte otázky? Potřebujete poradit?

Ozvěte se nám, jsme tu pro Vás.

Zavoláme vám a nic nemusíte řešit.

Využijte možnosti, že Vám zavoláme.