laser Prostor-design Děrování - sekání plechu svarovani-3 Svarovaci-robot Lakování Ohýbání plechu

CNC ohraňování a ohýbání plechu

Stroje CNC (Computer Numeric Control) umožňují rychlou a plně automatizovanou výrobu různých plechových dílů, sestav a předpřipravených výrobků, a proto mají klíčovou funkci při zpracování plechu. Dokážou rychle a přesně ohýbat, ohraňovat a skládat plech a realizovat tak jinak složité projekty s nízkými náklady. To umožňuje výrobcům realizovat jednoduché i složité koncepty výrobků a rychle vyrábět ve velkém.

Ohraňování a ohýbání plechu

Naše technologie ohýbání

CNC ohýbačky se třemi osami (Y, Z, R – CNC a Z1 Z2 – ruční) jsou relativně malé, ale přesto je lze použít pro různé funkce. Důležité je, že díky řízení CNC nám automatizovaná výroba umožňuje vyrábět díly ve velkých množstvích přesně a hospodárně.

CNC ohýbání plechu

Ve společnosti Prostor Design používáme ohýbačku Trumpf TruBend 3066, která pro nás provádí ohýbání a ohraňování plechů. S lisovací silou 660 KN si bez problémů poradí s plechy různých tlouštěk (včetně silnějších plechů).

Jaké plechy lze ohýbat?

Plechové materiály umožňují kromě relativně jednoduchého obrábění také výrobu složitých konstrukcí výrobků. Zde však samozřejmě záleží na konkrétním materiálu a tloušťce plechu. Silnější plechy se hůře ohýbají a tvrdší plechy je třeba ohýbat ve větším poloměru než měkčí, aby nedošlo k jejich prasknutí. Ve společnosti PROSTOR-design pracujeme především s hliníkovými, ocelovými a nerezovými plechy, ale lze zpracovávat i měděné a mosazné plechy.

Pokud vás zajímá, jak vám můžeme pomoci s vaším projektem, neváhejte nás kontaktovat!

Helios Orange Kai Zen Kanban Západočeská Univerzita v Plzni SOŠ a VOŠ strojnická Strakonice CzechTrade Enterprise Europe Network
Ferona a.s. Alfun Italinox TRUMPF Fronius Wagner HILTI BOSCH