Prostor-design svarovani-3 Svarovaci-robot laser Ohýbání plechu Lakování Děrování - sekání plechu

Lisování matic, distančních podložek, objímek a šroubů do plechu

Lisovací matice, distanční sloupky, pouzdra a šrouby se zanoří do předem vytvořeného otvoru. To umožňuje například vkládání závitů do tenkých plechů nebo relativně měkkých kovů, jako je hliník. U těchto materiálů vždy hrozí u řezaných závitů riziko, že se závit při šroubování poškodí nebo zcela vytrhne.

Proč lisovat místo svařování?

Sváření má rozmanité použití a dobře se hodí pro upevnění všech možných prvků k plechu. Bohužel ani svařování není vhodné pro všechny materiály a nevyhnutelně materiál zahřívá, což není vždy žádoucí. Kromě toho je pracné dosáhnout při svařování přesného umístění a pevného spojení. Naproti tomu lisování je energeticky účinné, čisté a přesné. Celý proces je jednodušší a snadněji se automatizuje.

Technologie lisování je vhodná zejména pro zajišťovací prvky, jako jsou šrouby, čepy a matice. Lisování poskytuje těmto prvkům dodatečnou stabilitu, protože vytlačený materiál se rozprostře do drážek a jiných těsných prostor a zajistí pevné, nosné spojení.

 Lisování funkčních prvků do plechu

Typy lisovaných zajišťovacích prvků

  • Matice – Prstencový prvek s vnitřním závitem, který se navléká na šroub.
  • Šroub – Prvek ve tvaru čepu, který prochází jinými prvky a zajišťuje je pomocí matice.
  • Distanční prvek (sloupek) – Prvek, který se vkládá na šroub mezi dva jiné prvky, aby se při upevňování vytvořila přesná vzdálenost.

Šroub

Podívejte se na nabídku hotových plechových produktů nebo se nám ozvěte se specifiky Vašeho projektu!

Lisování matic Lisování kovových prvků
Helios Orange Kai Zen Kanban Západočeská Univerzita v Plzni SOŠ a VOŠ strojnická Strakonice CzechTrade Enterprise Europe Network
Ferona a.s. Alfun Italinox TRUMPF Fronius Wagner HILTI BOSCH